Warsztaty decoupage w ramach II Międzynarodowych Warsztatów Młodzieży

We wtorek 14 października br. w naszej szkole odbyły się warsztaty decoupage, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz nasi goście – młodzież z Bułgarii, Francji i Ukrainy.

Warsztaty prowadziła pani Barbara Kasicka. Uczestnicy zajęć zapoznali się z nową techniką zdobienia przy użyciu serwetek. Młodzież i ich opiekunowie mieli okazje ozdobić wiele przedmiotów ze szkła i drewna. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Wykonane prace mogliśmy podziwiać na wystawie w galerii szkolnej. Następnie uczestnicy zabrali je ze sobą do domu, które mamy nadzieje będą miłą pamiątką z pobytu w naszym kraju, a w szczególności w naszej szkole.