Warsztaty chemiczne w ramach II Międzynarodowych Warsztatów Młodzieży

W czwartek 16 października br. w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne, w których brali udział uczniowie naszego Zespołu Szkół oraz nasi goście – młodzież z Bułgarii, Francji i Ukrainy. Warsztaty w języku angielskim prowadziła nauczycielka chemii naszego gimnazjum pani Agata Socha.

Warsztatowa młodzież, jak przystało na prawdziwych chemików, zgłębiała tajniki chemicznego świata, ubrana w fartuchy laboratoryjne, okulary i rękawice ochronne. Uczniowie samodzielnie, pod kierunkiem pani Sochy, wykonywali efektowne i ciekawe doświadczenia chemiczne. Przeprowadzali m.in. reakcje takie jak: „burza w probówce”, „erupcja wulkanu” i „wybuchowa piana”. Uczestnicy warsztatów wykonywali także reakcje barwne wykrywania jonów metali w wodzie. Pani Agata posługując się językiem angielskim tłumaczyła uczniom przebieg każdej reakcji. Uczniowie podczas warsztatów chemicznych mieli więc okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu chemii, ale także języka angielskiego, posługując się podczas zajęć terminologią chemiczną w tym obcym języku.