21 V Komputer pozwala poznawać świat.

Witam.
Słuchajcie niedługo wystawianie ocen. Powinniście mieć po 5 ocen - 2 ze szkoły (folder i wykres ludności) i 3 ze zdalnego nauczania (wykres temperatur i 2 ze scratch). Jeżeli ktoś chce mieć dobrą ocenę, powinien mieć co najmniej cztery (jedną mogę darować). Proszę uzupełnić. Może wysłaliście, a ja nie zauważyłem. Mam po kilkaset maili. Napiszcie na jaki adres i kiedy (można odszukać w skrzynce w folderze wysłane) jak nie uzupełnijcie i wyślijcie. Gdy będę miał po 4 oceny (i więcej) nie będzie gorzej jak pięć).
Namęczyliście się przy programowaniu, więc teraz trochę odpoczynku. Nic nie trzeba wysyłać. To tylko ciekawostki dla Was.

Temat: Komputer pozwala poznawać świat.

Nie będę Wam kazał wyszukiwać informacji, bo po tych 2 miesiącach niejednego możecie zakasować :).
Tak samo, nie będę opowiadał, że przydaje się do zdalnej nauki - bo będą Was bolały brzuchy ze śmiechu. Ale...

1. Komputer pozwala się uczyć poprzez zabawę.
W internecie jest mnóstwo stron, na których znajdziecie to co Was interesuje. Czy to będą programy edukacyjne, czy telewizja (np. pistacja.tv) czy coś innego, to jednak trzeba zwracać uwagę na treści. Powinny być rzeczowe i merytoryczne. Warto sprawdzić w innym źródle ponieważ nie zawsze są do końca prawdziwe. Zdarzają się pomyłki, zaatakowane przez hakerów czy złośliwe. Nie wszystko warto traktować jak wyrocznię.
Można uczyć się korzystając z symulatorów (np. https://eu07.pl/ - zostaniecie maszynistą)

2. Komputer mówi ludzkim głosem.
Niektóre strony są zaprojektowane tak, że maja zainstalowane symulatory mowy. Może to być informator o mieście (np. www.gdynia.pl), gdzie po włączeniu głośnika możemy usłyszeć o mieście lub tłumacze, gdzie poznajemy wymowę poszczególnych słów w obcym języku. Możemy zainstalować program, który czyta ze strony internetowej (np. Intelligent WebReader).

3. Uczymy się pisać.
W internecie możemy znaleźć programy uczące szybkiego pisania na komputerze. Warto zwrócić uwagę, żeby to był program do pisania na odpowiedniej klawiaturze (w Polsce posługujemy się Qwerty)

4. Rejestracja dźwięku i obrazu.
To większość wie, robiliśmy już, a i macie speców w klasie :)

5. Moje miejsce na Ziemi.
Możemy wyszukać dowolne miejsce na naszej planecie, zarówno na zdjęciu satelitarnym jak i na mapie. Możemy zaplanować trasę. (np. Zumi.pl czy maps.google.com). Warto zajrzeć na maps.live.com

Miłej zabawy.