2 IV. Wstawianie do tekstu równań matematycznych.

Witam, na początek kilka przykrych uwag. Wasza klasa mało poważnie traktuje naukę. Są tacy co nie robią nic. To przykre, ponieważ to nie są wakacje i konsekwencje mogą być smutne.
Uwzględniając, to że w szkole powinniście oddać dwie prace, z nauki zdalnej jedną, to tylko niektórzy to zrobili. I tak:
1. Folder ma oddane 6 osób.
2. Wykres z państw Europy - nikt.
3. Wykres temperatury - 2 osoby.
Jeżeli w klasie są 23 osoby, to 16 nie zrobiło nic. Niektórzy mieli pretensje do sprzętu w szkole, ale w domu macie swój o wiele lepszy, tak twierdziło kilka osób. I tylko jedna z nich coś zrobiła. A reszta?
Przypomnę co należy zrobić.
Folder szkoły.
Krótkie przypomnienie; układ strony
poziomy, marginesy wąskie, kolumny 3. Folder ma dwie strony (przód i
tył). Jedna strona - czwórka, dwie - 5. Zdarzają się problemy przy
otwieraniu pracy w edytorze tekstu. Proponuję przy zapisie wybrać opcję
rozszerzenia jako pdf - nie będzie żadnego problemu. Może też być
zdjęcie pracy na Waszym komputerze lub zrzutu ekranu (otwiera się paint i
do niego wkleja) i przesłanie go.
Jeżeli ktoś nie ma komputera, może prace wykonać na kartce (ale starannie) i przesłać zdjęcie.
Wykres, który robiliśmy na lekcji. Zróbcie na 6
państwach - % z podręcznika + Polska. Tu trzeba wyszukać liczbę ludności (to było na lekcji), ale
zgadzam się na powierzchnię. Niech będzie do wyboru. To
wykres kolumnowy. Zaznaczamy tylko dwie kolumny. Można Nazwy państw
przekopiować niżej, żeby nie wyszedł problem i uzupełnić wybraną
wielkością.
Przypominam: na "pięć" wykres ma mieć tytuł i nazwy państw. Trzeba to zaznaczyć przy tworzeniu wykresu.
Praca z wykresem temperatury. Nie będziemy uzupełniać wszystkiego
co mieliśmy w szkole, ale te 6 państw i temperatury warto zrobić.
Przypominam,
5 państw z podręcznika + Polska, wyszukać najwyższą i najniższą
temperaturę w danym kraju, zaznaczyć trzy kolumny, z menu wybrać
wykres/wstaw wykres, później wykres liniowy i to wszystko. Trzeba
sprawdzić, czy na wykresie są nazwy państw. Powinny być zaznaczane
nagłówki kolumn. Przy pisaniu najniższych temperatur nie zapomnijcie wstawić minusa (np. -5).
Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, a nie wiem nic na ten temat, niech zadzwoni do kolegi o temperatury.
Gotową pracę (i wszystkie inne) należy wysyłać na adres:

sp3leg@wp.pl lub spimjk@gmail.com

Wracając do tematu. Warto wiedzieć jak wstawiać równania do tekstu. Przydaje się głównie, gdy mamy zapisać coś w formie ułamka.
W epodreczniku, na stronie (kopiuje się link do paska adresu w przeglądarce, żeby zadziałało) jest jak należy to zrobić.

To jest wersja dla word2016 i nowsza. Stąd niektórzy mogą mieć kłopot. W starszych wersjach dołączało się wstawianie równań z płyty instalacyjnej, ale wg. mnie działało później o wiele prościej. Co warto zrobić z dzisiejszej lekcji?
Na pewno zaległe prace domowe. Im później tym gorzej, bo będzie coraz więcej, a i ja przestanę co lekcja tłumaczyć.
Wstawianie równań, a właściwie ułamków możecie spróbować jak macie chwilę i właściwego worda. To nie jest konieczne, ale przydatne. Pozdrawiam