PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Zajęcia promujące zdrowy styl życia....
Zajęcia w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w naszym gimnazjum
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który w tym roku przypadł na 17 listopada, w ramach profilaktyki antytytoniowej i Programu Szkoła Promująca Zdrowie,
w którym Zespół Szkół Nr 3 bierze udział, w minionym tygodniu wszyscy wychowawcy klas 1-3 gimnazjum przeprowadzili ze swoimi uczniami zajęcia, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – palenie szkodzi zdrowiu!”. Scenariusz tych zajęć
i prezentację multimedialną, którą wychowawcy wykorzystali na godzinie wychowawczej przygotowała pani Agata Socha koordynator promocji zdrowia w naszej szkole. Nauczyciele przedstawili uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, uświadomili ich, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros. Wychowawcy przeprowadzili także ze swoimi klasami burzę mózgów na temat negatywnych skutków palenia papierosów oraz pogadankę na temat negatywnego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka, jak również na temat palenia biernego i jego negatywnych skutków. Wychowawcy omówili także z młodzieżą zagadnienia dotyczące zachowania asertywnego. Uczniowie na tej lekcji wykonywali też banery do kampanii antytytoniowej. Każdy baner (plakat) zawierał hasło propagujące niepalenie papierosów i grafikę. Na koniec zajęć uczniowie zgodnie i stanowczo stwierdzili, że nie warto palić.

Umieszczono: 21.11.2016 r., godz. 18.56