Święto Szkoły

.
     Święto szkoły to święto wszystkich, którzy tę szkołę tworzą-dyrektora, wicedyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców. Nie inaczej jest w przypadku Zespołu Szkół Nr 3, czyli naszej kochanej „ Trójki”. W ostatnią sobotę, 21 maja 2016, już po raz ósmy, a ósmy dlatego, że już tyle lat Gimnazjum Nr 3 nosi imię Janusza Kusocińskiego, obchodziliśmy to najważniejsze święto. Przybyli do nas zaproszeni goście, rodzice, laureaci konkursów: Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod Patronatem Prezydenta, Romana Smogorzewskiego, „ Dyktanda Aktywnych”, Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Poliglota”, wreszcie Powiatowego Konkursu” Mistrz Pióra i Pędzla”. Zespół nauczycieli przygotował uroczystość, a w niej część artystyczną, pokaz sportowy, także ucztę dla ucha, czyli piosenki w wykonaniu najmłodszych, laureatów Konkursu „Poliglota, czy chórku szkoły. Były popisy młodziutkich „czirliderek” i dużo dobrej zabawy. Uroczystość składała się z dwu części z przerwą na poczęstunek dla gości i uczniów i zabawy na świeżym powietrzu. Humory dopisywały jak nigdy, bo i też wszystko nam sprzyjało-pogoda, dobra organizacja, smaczne posiłki. Wszyscy czuli się odświętnie, ugoszczeni, zadowoleni-to było naprawdę święto nas wszystkich. Sala gimnastyczna była bardzo pięknie udekorowana rękami nauczycieli plastycznie uzdolnionych, uczniowie-konferansjerzy dali popis majstersztyku przed mikrofonami, a aktorzy? To już pełen profesjonalizm. Otrzymali gorące oklaski, pochwały z ust gości i Pani Dyrektor, a także swych opiekunów. Rodzice włożyli wiele pracy w przygotowanie smacznych ciast i przekąsek, to także wpłynęło na pozytywny odbiór święta.
      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę niezwykłą uroczystość i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku, a na co dzień życzmy sobie sukcesów w trudzie zdobywania i przekazywania wiedzy!
Umieszczono: 22.05.2016 r., godz. 19.00