Wszyscy mogą czytać, CZYTAJ I TY!

.
23 maja przypada Międzynarodowy Dzień Książki
-również w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Wszak idea rozwoju poprzez czytanie książek nie jest nam obca. Tego dnia „pomocnicy” w osobach czwartoklasistów rozdawali w czasie przerw uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum tajemnicze ruloniki pięknie przewiązane wstążeczką. Po rozwinięciu okazywało się, że w środku są wydrukowane obszerne fragmenty z książek. Cytaty były, oczywiście, zaopatrzone w nazwisko autora i tytuł książki. Również rodzice otrzymali informacje o święcie książki. Uczniowie byli zachwyceni tą niecodzienną akcją, czytali swoje fragmenty, co organizatorom daje nadzieję, że przełoży się to na zwiększone zainteresowanie czytelnictwem, co będzie tym samym oddaniem szacunku książce i temu, co niesie ze sobą.
Umieszczono: 24.04.2016 r., godz. 20.44