Rok szkolny 2014/2015

Bardzo polecam książkę '' Akademia Pana Kleksa''. Jest ona bardzo lubiana przez wszystkie dzieci. Bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka, który uczy się w tej Akademii. Mieści się ona w parku, za murem, przy ulicy Czekoladowej. W murze są furtki, wiodące do bajek. Uczniowie pana Kleksa zaczynali się na literę A, nie musieli się uczyć na ocenę, tylko robili fajne zabawy: na przykład grali w piłkę, robili kleksy, składali papier z którego powstawały różne zwierzątka i postacie. Pan Kleks jest zabawny, śmiesznie się ubiera, ma czarną brodę, lubi bardzo dzieci, ma śmieszne pomysły. Chłopcy lubią tą szkołę, bo jest dużo fantazji, różnych ciekawych przygód. Bohater tej książki zasługuje na wysoką ocenę.

Łukasz Dubiński kl. 3a

“Złotek przynosi szczęście” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk z serii książek “Kto mnie przytuli?”, opowiada o kotku, którego nikt nie lubił, bo jak to mówią czarny kot przynosi pecha. Okazało się, że to nieprawda, bo pomógł kociemu koledze uniknąć niebezpiecznej kąpieli w zimnej wodzie. W zamian za to dwie dziewczynki wzięły go do domu i bardzo kochały. Polecam tę książkę, bo jest wesoła i przynosi szczęście. Kiedy ją kupiłam zaczęłam czytać i od razu ją polubiłam.

Ida Rostkowska 3a

Moją ulubioną książką jest "Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa". Poleciła mi ją siostra Natalia, która przeczytała ją 3 razy. Jest to książka przygodowa, jednak zawiera elementy fantastyki. Tą książkę napisał Rafał Kosik. Oprócz cyklu "Felix, Net i Nika" opublikował również powieści science fiction dla dorosłych. Bohaterami są Felix Polon, Net Bielecki i Nika Mickiewicz - warszawscy gimnazjaliści, którzy pojechali razem nad polskie morze. Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach książki, kiedy przyjaciele spotykają na szkolnym korytarzu przerośniętą rosiczkę. Następnie zostają zawieszeni w prawach ucznia. Jednak horrorystyczne motywy zaczynają się na ok. 140 stronie, kiedy bohaterowie zauważają tajemnicze zjawy. Potem wszystko zaczyna się komplikować tak więc czytelnikowi trudno oderwać się od lektury książki. Ta książka bardzo mnie zaciekawiła. Polecam ją dzieciom w moim wieku, ale również starszym.

Marysia Rachuba, klasa 3a