,,Koleją po wiedzę" - wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

.
Dnia 21.04.2016r. uczniowie klasy 1 Bg z naszego gimnazjum wzięli udział w lekcji z cyklu ,,Koleją po wiedzę", która odbyła się w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.
W trakcie zajęć omówione zostały zagadnienia związane z bezpieczeństwem w środkach komunikacji kolejowej i na dworcach, zagrożeniami występującymi na przejazdach kolejowych, specyfiką pracy zespołu prowadzącego pociąg oraz bezpieczeństwem pożarowym. Lekcja była częścią realizowanego m.in. przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz Komisariat Kolejowy Policji programu pn. ,,Bezpieczny i kulturalny pasażer". Po pierwszej części zajęć, czyli piętnastominutowej prelekcji nt. zagrożeń, uczniowie przeszli do wagonu motorowego, gdzie funkcjonariusz Komisariatu Kolejowego Policji zapoznał uczestników lekcji z zasadami bezpieczeństwa w komunikacji kolejowej oraz konsekwencjami prawnymi za wybrane przestępstwa i wykroczenia. Następnie w zabytkowej Sali Lustrzanej strażak Państwowej Straży Pożarnej przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w szczególności z czynności ratowniczych w związku z zatruciem tlenkiem węgla, w których gimnazjaliści chętnie uczestniczyli. Omówił również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w obiektach mieszkalnych.
Mamy nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają zdobytą wiedzę.
Umieszczono: 23.04.2016 r., godz. 11.12