Uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni komputerowej

W dniu 3 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni komputerowej. Z tej okazji w murach naszej szkoły gościli przedstawiciele władz miasta, nauczyciele szkół legionowskich oraz lokalna telewizja.

Nasz sala informatyczna jest obecnie wyposażona w 24 stanowiska komputerowe, nowoczesny mikroskop oraz gotowe preparaty. Uczniowie klasy 3c szkoły podstawowej  wraz z wychowawczynią panią Beatą Zamielską zadbali o część artystyczną, podczas której  wyrecytowali wierszyki o potrzebie korzystania z komputerów i zaśpiewali piosenkę. Następnie odbyła się lekcja otwarta biologii z wykorzystaniem technik informatycznych „DNA jako nośnik informacji genetycznej”, którą poprowadziła nauczycielka biologii pani Katarzyna Poławska oraz nauczyciel informatyki pani Ewa Ławruszkiewicz. W zajęciach uczestniczyło dwunastu uczniów z klas trzecich gimnazjalnych. Podczas lekcji otwartej po raz pierwszy mieliśmy okazję obejrzeć preparaty biologiczne pod nowo zakupionym mikroskopem optycznym. Ponadto wiedza uczniów została sprawdzana poprzez testy komputerowe, a uczniowie mogli od razu zweryfikować swoje wyniki.

Dzięki oprogramowaniu nowej pracowni komputerowej nauczyciele różnych przedmiotów będą mogli sprawnie weryfikować wiedzę uczniów. Natomiast uczniowie będą mieli okazję uczestniczenia w coraz ciekawszych zajęciach.

Umieszczono: 04.12.2015 r., godz. 13.45