Podsumowanie konkursu w ZSP Nr 4 „Legiony a niepodległość Polski w latach 1914 – 1918. Rola Józefa Piłsudskiego”

6 listopada 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 4 odbyły się obchody Święta Szkoły oraz 97. rocznicy odzyskania niepodległości. W murach naszej szkoły gościli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów powiatu legionowskiego i miasta Legionowo oraz związków zawodowych i instytucji kulturalno – oświatowych.
W uroczystości udział wzięli również uczniowie i nauczyciele ZSP Nr 4 w Legionowie.
W czasie uroczystości odbyło się podsumowanie XVII edycji powiatowego konkursu historycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo „Legiony a niepodległość Polski w latach 1914 – 1918. Rola Józefa Piłsudskiego”. Wyniki konkursu na poziomie gimnazjum przedstawiła pani Katarzyna Janicka Dyrektor Zespołu Szkól Nr 3 w Legionowie , a na poziomie szkół podstawowych przedstawiła dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pani Agnieszka Kobylińska.

Na poziomie gimnazjum pani dyrektor Katarzyna Janicka przypomniała w swoim przemówieniu, że konkurs odbył się 30 października 2015 r. w Zespole Szkól Nr 3 w Legionowie. W tym roku szkolnym wzięło udział w konkursie 19 uczniów z 8 szkół. Konkurs przebiegał zgodnie z załączonym regulaminem. Komisja w skład, w której wchodzili: przewodniczący konkursu nauczyciel z Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie pan Krzysztof Krysztoforski, przedstawiciel legionowskiego Muzeum Historycznego, pan Rafał Degiel oraz pan Wacław Kobyliński nauczyciel historii z ZS nr 1 w Legionowie po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajął uczeń z Gimnazjum Nr 4 Rafał Kaska
II miejsce zajął uczeń z Gimnazjum Nr 6 Radosław Rosłaniec
III miejsce zajął uczeń z Gimnazjum Nr 6 Adrian Piechociński

Uczestnikami konkursu byli również uczniowie ze szkół z Legionowa.
1. Michał Trawczyński z Gimnazjum Nr 4 w Legionowie
2. Dominik Dziura z Gimnazjum Nr 4 w Legionowie
3. Grzegorz Śnieżko z Gimnazjum Nr 6 w Legionowie
4. Michał Suchożebrski z Gimnazjum Nr 5 w Legionowie
5. Maciej Bajor z Gimnazjum Nr 5 w Legionowie
6. Damian Brodowski z Gimnazjum Nr 5 w Legionowie
7. Jakub Węgłowski z Gimnazjum Nr 3 w Legionowie
8. Piotr Kowalczyk z Gimnazjum Nr 3 w Legionowie
9. Mateusz Sarzyński z Gimnazjum Nr 3 w Legionowie
10. Maciej Przybysz z Gimnazjum Nr 2 w Legionowie
11. Jan Szypulski z Gimnazjum Nr 1 w Legionowie
12. Marie Mańk z Salezjańskiego Gimnazjum w Legionowie
13. Piotr Wilczyński z Salezjańskiego Gimnazjum w Legionowie
14. Karol Krojczyński z Salezjańskiego Gimnazjum w Legionowie
15. Aleksandra Dąbrowska z Gimnazjum Dwujęzycznego w Legionowie
16. Laura Dzido z Gimnazjum Dwujęzycznego w Legionowie

Nagrody w imieniu władz miasta Legionowo wręczył uczestnikom konkursu pan Janusz Klejment Przewodniczący Rady Miasta. Ponadto z ramienia NSZZ Solidarność Oddziału Legionowo Regionu Mazowsze nagrody laureatom wręczył pan Dariusz Ejdys. Laureaci otrzymali też nagrody książkowe od pomysłodawcy konkursu pana Henryka Matuszewskiego.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się także: pani Bronisława Mazur i pani Olga Gajda z Koła Światowego Związku Armii Krajowej, pan Wawrzyniec Orliński zastępca dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie, pani Jolanta Załęczny przedstawiciel Muzeum Niepodległości w Warszawie, pani Elżbieta Pazio Prezes ZNP Oddziału Legionowo.

Na zakończenie pani Dyrektor ZS Nr 3 w Legionowie podziękować uczestnikom za ogromny wkład pracy jaki włożyli w przygotowanie się do tegorocznej XVII edycji konkursu. Na pewno nie było to łatwe zadanie, ponieważ przygotowując się do tego tematu musieli przewertować kilka lat z historii, z tematyki dotyczącej Legionów, ale i niepodległości naszego kraju z Józefem Piłsudskim na czele z tego czasu historii.
Natomiast nauczycielom opiekunom pani K. Janicka Dyrektor ZS Nr 3 podziękowała za propagowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu historycznych wydarzeń z lat 1914 – 1918 wraz z wybitnym polskim działaczem społecznym i niepodległościowym, żołnierzem, politykiem, mężem stanu; naczelnikiem państwa w latach 1918–1922 Józefem Piłsudskim, dziękując nauczycielom za ogromny wkład pracy, wysiłek i zaangażowanie jaki włożyli w przygotowanie uczniów do konkursu.

Umieszczono: 13.11.2015 r., godz. 08.09