Niekonwencjonalne sposoby na promocję czytelnictwa

Jak zachęcić do czytania w niebanalny sposób? Książka może być wszędzie, nie tylko w bibliotece szkolnej:

Murale książkowe – urozmaicają przestrzeń miast ale nie tylko. Zachwycają i skłaniają do myślenia. Popularne na zniszczonych budynkach, ale też na ścianach bibliotek. Może nasze miasto albo szkoła doczeka się takiego muralu. (na fotografii biblioteka w Żninie)

Książka w podróży – ta forma jest najbardziej rozpowszechniona w pociągach oraz na dworach kolejowych. Wspaniała legionowska Poczytalnia spełnia niewątpliwie tę rolę.

Bookcrossing – wolne książki zawsze w modzie. Wolne także od opłat, od daty zwrotu. Nic tylko szukać, dzielić się z innymi i czytać. Wierzymy, że do tej akcji powrócimy w naszej szkole.

Do zobaczenia w szkolnej bibliotece !
Umieszczono: 04.11.2020 r., godz. 17.32