Pasowanie na czytelnika w naszej Bibliotece Szkolnej podczas Święta Szkoły

Ważna uroczystość dla najmłodszych czytelników.
PASOWANIE to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w ramach Święta Szkoły, nauczyciele bibliotekarze zapoznali uczniów klas pierwszych z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru.

Młodzi przyjaciele książek wraz z wychowawcami obejrzeli naszą bibliotekę. Po wysłuchaniu wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”, dzieci wypowiadały się na temat książek i zasad i ich poszanowania. Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki stwierdzono gotowość uczniów do nadania im tytułu: „Czytelnik Biblioteki Szkolnej”. Uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki z Instytutu Książki oraz pamiątkowe zakładki.

Uczniowie klas starszych, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę szkolną, wspólnie wykonali plakat "Szkoła moich marzeń".
Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.
Poniżej prezentujemy relację fotograficzną.

Umieszczono: 10.06.2021 r., godz. 20.46