Relacja z Tygodnia Bibliotek 2021

XVIII edycja Tygodnia Bibliotek.

Co roku biblioteka szkolna organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek wraz z programem promocji czytelnictwa. W tym roku była to już XVIII edycja tego Tygodnia.

Hasło tegorocznej odsłony brzmiało „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Rok 2021 podobnie jak rok poprzedni nie jest łatwym czasem również i dla naszej szkoły. Mimo wielu utrudnień w naszej szkolnej bibliotece udało się zapełnić cały tydzień róznymi atrakcjami. Od wtorku 11 maja do czwartku 13 maja, w godzinach pracy biblioteki zorganizowaliśmy „Wystawkę książek dla dzieci i młodzieży”.

11 maja królowały książki znanej legionowskiej autorki wierszy dla dzieci – Hanny Niewiadomskiej.

12 maja gościem naszej biblioteki były książki, które przedstawiały legendy naszego miasta i Polski. teksty były czytane podczas wizyty bibliotekarza w oddziale zerowym naszej szkoły. Spotkanie zakończyło sią zabawą w tworzenie literek. Uczniowie utworzyli napis "BIBLIOTEKA". Poniżej relacja fotograficzna.

13 maja zaprezentowano na wystawie kolejnego Patrona Roku 2021, Stanisława Lema. Była to wyjątkowa kolekcja tego sławnego pisarza z najbardziej znanymi "Bajkami robotów". Było to dopełnienie prezentacji robotów przygotowanych przez klasę 1B.

Zapraszamy do obchodów Tygodnia Bibliotek w roku 2022! To już za rok.

Umieszczono: 19.05.2021 r., godz. 17.12