"Lustro Biblioteki" sprawdziło, co nowego przygotowały wydawnictwa dla dzieci

Nowości czytelnicze.

Czytam sobie – poziom 1

Pudel na dyskotece to książka, o wolności w wyrażaniu swojej osobowości, różnorodności i rozwiązywaniu konfliktów. W kilkunastu zdaniach udało się Sylwii Chutnik poruszyć wiele tematów, które mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi. Dynamiczne ilustracje to dzieło Magdy Kozieł – Nowak.

Chrapka na apkę pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę, w serii Czytam sobie – poziom 1, Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.

Czytam sobie – poziom 2

Wielki bal to tytuł dla dzieci interesujących się ekologią. Porusza problem negatywnego wpływu nadmiernej konsumpcji na naszą planetę. Książka Joanny Jagiełło, z serii Czytam sobie – poziom 2, promuje rozsądne podejście do zakupów, uwrażliwia na problemy współczesnego świata. Zilustrowała ją Jola Richter-Magnuszewska.

Letni koncert sprawdzi się dla dzieci zainteresowanych przyrodą i muzyką. Dzięki lekturze mali czytelnicy i czytelniczki poznają wiele gatunków owadów i roślin, a także różne instrumenty muzyczne. Ten wyjątkowy koncert – „Letni koncert” – opisała w serii Czytam sobie na poziomie 2 Karolina Grabarczyk. Ukwiecone ilustracje to dzieło Niki Jaworowskiej – Duchlińskiej.

Czytam sobie – poziom 3

Lola i ptaki to nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał w

Umieszczono: 30.03.2021 r., godz. 16.58