„Bajczytanki Pani Hanki” – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Święta Języka Ojczystego..
Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Święta Języka Ojczystego. Coroczne święto obchodzone jest 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.

W dniach 19-26 lutego uczniowie klasy 3A wraz ze swoim wychowawcą, Panią Agatą Obłuską będą mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi oraz recytować teksty Hanny Niewiadomskiej, której zbiór wierszyków zawiera mnóstwo trudnych wyrazów oraz zachwyca błyskotliwością językowych skojarzeń. Święto zaakcentowano również ekspozycją słowników języka polskiego dostępnych w bibliotece szkolnej.

Uczniowie klas 1-3 odwiedzający bibliotekę szkolną mogą się przekonać, ile wskazówek i cennych informacji zawierają w sobie słowniki języka polskiego oraz encyklopedie. Zapraszamy.
Umieszczono: 18.02.2021 r., godz. 16.43