Jeszcze raz lektury szkolne on-line

Nie musimy czekać w kolejce bibliotecznej, żeby lekturę móc przeczytać..
Dzisiaj jak podała wp.pl podpowiedź dla wszystkich, którym przypomniało się, że istnieją obowiązkowe lektury szkolne. Oczywiście, biblioteki nie użyczą książek, które wszyscy nagle muszą wypożyczyć. Można jednak na szczęście poczytać online.

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej — to serwis, w którym bez większego trudu znajdziemy wersje elektroniczne wielu omawianych na zajęciach szkolnych lektur. Musimy jedynie zgrzytnąć nieco zębami i wytrzymać widok strony, której grafika i konstrukcja powstała zapewne we wczesnych latach '90, a przynajmniej tak się prezentuje.[...]

Książki możemy czytać online, lub też wydrukować je sobie fragmentami albo w całości. Ich teksty mogą również przydać się do zadań domowych — albo drukowania konkretnych, omawianych właśnie rozdziałów. Szkoda jedynie, że aby to zrobić, trzeba się nieco namęczyć, bo autorzy serwisu nie przewidzieli w ogóle takich "nowości" jak przycisk "drukuj". Jest to jednak niewielka przeszkoda jeśli wziąć pod uwagę, że nie musimy czekać w kolejce bibliotecznej, żeby lekturę móc przeczytać.

Adres: Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie
Umieszczono: 12.05.2020 r., godz. 12.52