Lektury szkolne

odsłuchasz lub pobierzesz za darmo na Lektury.gov.pl.
Już dwa lata temu uruchomiona została platforma Lektury.gov.pl, wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji. W dobie koronowirusa może się okazać świetnym narzędziem w zdalnym nauczaniu.

W zasobach platformy znajdziemy obecnie 700 pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających. Całość stanowi 32% z listy wszystkich lektur.

Aby znaleźć interesujące nas lektury na Lektury.gov.pl wystarczy skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki, wpisać poszukiwaną książkę i wybrać jedną z opcji. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie EPUB, MOBI czy PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi, która jest partnerem projektu.
Lektury szkolne czekają!
Umieszczono: 25.03.2020 r., godz. 20.19