Dzienniczek Czytelnika

czyli jak zachęcić uczniów do czytania.
      Kolejną inspiracją czytelniczą którą wprowadziliśmy w klasach I-III są dzienniczki czytelnika. Ta forma propagowania czytelnictwa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zeszytach czytelniczych dzieci gromadzą informacje o autorach, tytułach i treści przeczytanych książek. Teksty wzbogacane są pięknymi, kolorowymi ilustracjami.

Powiększająca się lista książek motywuje uczniów do czytania i buduje nawyk od najmłodszych lat, dzienniczki wyrabiają również systematyczność oraz poprawiają sprawność manualną.

Kontrolę nad zeszytami prowadzą wychowawcy klas oraz bibliotekarz. Dzienniczki oceniane są pod względem estetyki, kreatywności, różnorodności i samodzielności.

Dla "najaktywniejszych" czytelników przewidujemy nagrody książkowe.

Poniżej przedstawiamy dzienniczki czytelnika w wykonaniu uczniów klasy 2b.

Umieszczono: 12.03.2017 r., godz. 23.02