Pasowanie na CZYTELNIKA

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.
10 lutego 2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której Królowa Książka, Wróżka oraz Czerwony Kapturek przekazały wiedzę o książce i bibliotece. Następnie uczniowie kl. pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Poznali także zawody związane z książką, rozwiązywali krzyżówkę oraz układali rozsypanki wyrazowe.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.

My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy
Że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damy

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości.
Od dziś korzystać usilnie.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Janicka. Jednocześnie pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Umieszczono: 16.02.2017 r., godz. 18.46