Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

Dołącz do Klubu Poszukiwaczy Przygód!!!

Biblioteka szkolna zaprasza na ....
 
Biblioteka szkolna zaprasza na XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy 
dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. 
Tym razem zmierzymy się z twórczością Agnieszki Stelmaszyk i serią książeczek pt:"Klub Poszukiwaczy Przygód".

Bohaterami  są uczniowie piątej klasy, którzy mają swoisty talent do kłopotów i ściągania na siebie uwagi. Ich problemy i podejście do świata pokrywają się z tymi, jakie z reguły dotyczą dzieci w ich wieku…: marudzący rodzice, nagły zanik pamięci przed tablicą, szlabany i nieznośne młodsze rodzeństwo. Są one przedstawione w tak interesujący i humorystyczny sposób, że czasem nie sposób nie uśmiechnąć się, czytając książkę.

Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem jest Przemek Więcławski. Przemek zakłada Klub Poszukiwaczy Przygód. Wstępują do niego jego najlepsi kumple: Bazyl, Muffin, Rodzynek. Potem dołączają jeszcze dwie dziewczynki: Miśka i Tola.
 

Na pierwszą przygodę nie trzeba długo czekać – chłopcy włączają się do poszukiwań skradzionych z muzeum obrazów. Kiedy okazuje się, że szybciej rozwiązują zagadki pozostawione przez złodziei od stróżów prawa i wyprzedzają ich o krok, policja zaczyna mieć na nich oko… Do tego w mieście pojawia się zmora i wszystko wywraca się do góry nogami… Będzie się działo!

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.
Umieszczono: 17.01.2017 r., godz. 09.40
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat