Relacje z realizacji projektu "Śladami Marii Kownackiej"

Tak kończy się nasza historia z niezwykłą pisarką, nauczycielką i bibliotekarką....
    Tak kończy się nasza historia z niezwykłą pisarką, nauczycielką i bibliotekarką, którą mieliśmy okazję bliżej poznać.
    Od września uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej przystąpili do szkolnego projektu edukacyjnego: "Śladami Marii Kownackiej".  Przygodę z pisarką uczniowie rozpoczęli od lekcji literackiej z autorką książki pt: "Plastusiowa Mama" Panią Mariolą Pryzwan z PBW im. KEN w Warszawie oraz wizyty w Muzeum Marii Kownackiej.
     Następnie uczestnicy projektu spotykali się z bohaterami jej książek oraz zagłębiali utwory, w których w sposób niezwykły ukazywała piękno przyrody, wskazywała wartości takie jak: miłość, uczciwość i odpowiedzialność.
       W efekcie pracy uczestników projektu powstała galeria Plastusiów - "malutkich ludzików z plasteliny", prace plastyczne, plakaty pt."Życie i twórczość Marii Kownackiej" oraz "Bohaterowie książek Marii Kownackiej".

Umieszczono: 27.11.2016 r., godz. 22.56