Tydzień Bibliotek Szkolnych

W dniach 8-15 maja....

W dniach 8-15 maja biblioteka szkolna włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, ogólnopolskiej akcji SBP, której głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało "Biblioteka. Oczywiście!".

W ramach tego wielkiego przedsięwzięcia biblioteka przygotowała swoim czytelnikom wiele atrakcji. Każdego dnia uczniowie mogli wziąć udział w zabawach czytelniczych: gimnastyka z książką, zabawy słowem, quizy, krzyżówki oraz samodzielnie wykonać zakładkę. Największym zainteresowaniem cieszyła się strefa wymiany książek, gdzie każdy kto chciał, mógł wymienić sobie książkę: Przeczytaj&podaj dalej!.

Umieszczono: 16.05.2017 r., godz. 10.35