Witamy w bibliotece

We wrześniu odbyły się lekcje biblioteczne pt. "Moja pierwsza wizyta w bibliotece".

My, uczniowie, pierwszej klasy,
Tobie, książko, przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić ci nie damy.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Podczas wizyty dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza, jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni, jakie księgozbiory gromadzi szkolna biblioteka, jaka jest różnica między księgarnią i biblioteką.

Następnie ustaliśmy wspólnie, jak należy dbać o książki.

Prośby książki

Gdyby książka mogła mówić, skierowałaby do czytelnika takie oto słowa...

Nie pisz i nie rysuj na mych kartkach, bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta. Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce stawiaj, dbaj o me okładki. Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz. Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać. Nie czytaj, gdy jesz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

Uczniowie klas I

Jak się okazało uczniowie doskonale orientowali się w swoich obowiązkach czytelniczych.

Znając zasady obowiązujące w bibliotece pierwszoklasiści wybrali sobie ciekawe książeczki, które samodzielnie wypożyczyli do domu.

Pierwszaki serdecznie podziękowały i obiecały odwiedzać bibliotekę,
do której, miejmy nadzieję, że zawsze chętnie będą wracały.

Umieszczono: 29.09.2015 r., godz. 09.48