Pasowanie na czytelnika

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem
Kornel Makuszyński.

W dniach 29.04. oraz 05.05.2016r. roku miało miejsce, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło, w dzień poprzedzający tę wyjątkową uroczystość, uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną, w celu zapoznania się z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania oraz prośbami książek.

PROŚBY KSIĄŻKI

NIE PISZ I NIE RYSUJ TUSZEM NA MYCH KARTKACH,
BOWIEM WKRÓTCE BĘDĘ NIEWIELE WARTA.

NIE ZAGINAJ ROGÓW, UŻYWAJ ZAKŁADKI,
NA PÓŁCE MNIE STAWIAJ, DBAJ O ME OKŁADKI.

KIEDY MOJE KARTKI WYRWIESZ I WYRZUCISZ,
WIEDZ, ŻE WTEDY NIGDY DO NICH NIE POWRÓCISZ.

GDY ZE STAROŚCI ZACZNĘ SIĘ ROZLATYWAĆ,
SPRÓBUJ MNIE NAPRAWIĆ, POSKLEJAĆ, POZSZYWAĆ.

NIE CZYTAJ, GDY JADASZ, NIE BRUDŹ MNIE RĘKAMI,
TO CI BĘDĘ SŁUŻYĆ CAŁYMI LATAMI.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana przez starszych uczniów inscenizacja, podczas której aktorzy starali się wprowadzić pierwszoklasistów w Zaczarowany Świat Bajek oraz przekazać wiedzę o książce i bibliotece.

Zwieńczeniem naszego spotkania była uroczysta przysięga uczniów, którzy przyrzekli, że będą: kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i poważnie traktować obowiązki czytelnika.

My, uczniowie
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY!

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki.

Jeszcze raz serdecznie witamy nowych Czytelników!!!
Umieszczono: 05.05.2016 r., godz. 13.17