Ogólnopolska Kampania "Zaczytani" w naszej bibliotece!

Od 28 października 2013 r.w naszej bibliotece, do specjalnie przygotowanych miejsc można oddawać książeczki dla dzieci, które przebywają w szpitalach, hospicjach i świetlicach środowiskowych. Nasza biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii Zaczytani, której celem jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać się i zapomnieć o chorobie..
Ważne, aby książki były w dobrym stanie oraz dostosowane dla dzieci i młodzieży. Wspólnie wyczarujemy uśmiech na buziach małych pacjentów.

Nie od dziś wiadomo, że ten kto czyta żyje podwójnie.
Pragniemy by dzięki kampanii Zaczytani:
✓każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu
✓w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby
✓ rozbudzić miłość do czytania i książek

Listę pozostałych bibliotek, które włączyły się do akcji można znaleźć na stronie zaczytani.org.
Zaczytani otrzymali Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta Anny Komorowskiej.

Ty też możesz zostać zaczytanym. Przyłącz się!
Umieszczono: 30.08.2015 r., godz. 22.32