Dlaczego warto czytać książki?

25 stycznia w klasie 5c odbyła się lekcja biblioteczna pt: "Dlaczego warto czytać?".
25 stycznia 2016r. uczniowie klasy 5c  uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom pozytywnych wartości wynikających z czytania książek i zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Zdaniem uczniów czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo, rozwija kreatywność, poprawia samoocenę, poprawia pamięć, sprawia radość oraz jest sposobem na nudę.

Lekcja zakończyła się wykonaniem plakatu o korzyściach płynących z czytania.

Uczniowie poznali także 17 zalet książki opracowanych przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej.

Dzieciom bardzo podobała się taka forma spotkania w bibliotece, obiecały że często będą ją odwiedzać.

Umieszczono: 26.01.2016 r., godz. 08.37