Dzień Postaci z Bajek w ZS Nr 3

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu mamy okazję przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, a nieraz stanowią wzór do naśladowania.
Jest taki dzień w kalendarzu,
Gdy świat dokoła magiczny się staje.
Wszystkie dzieci o nim pamiętają -
To listopadowy Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia  za sprawą Czerwonego Kapturka, Wróżki i Hermiony z Harrego Pottera nie stało się inaczej... Spotkanie rozpoczęliśmy serią zabaw wymagających wykazania się bardzo dobrą znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych m.in. odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów, "Magiczna liczba",  zagadki oraz zabawa w " zatrute jabłko", która sprawiła naszym gościom najwięcej radości.

To był niezwykle kolorowy dzień pełen uśmiechów.

Na ciąg dalszy obchodów Dnia Postaci z Bajek zapraszamy jutro;)

Umieszczono: 05.11.2015 r., godz. 18.29