Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

28 V Komputer i handel. Zasady wystawiania ocen końcowych.

Dzień dobry.

Temat: Komputer i handel. Zasady wystawiania ocen końcowych.

Na początek omówimy zasady wystawienia ocen końcowych. Można nie mieć oddanej jednej pracy. Jednak jeżeli chcecie mieć jak najlepsza ocenę - powinniście mieć wszystko. Na szóstkę muszą być dwie prace z programowania w scratch ocenione na 6 oraz pozostałe prace oddane (może być bez jednej). Jeżeli ktoś nie oddał więcej jak jedną pracę nie będzie miał wystawionej oceny ze średniej. 
Prace proszę przesyłać na sp3leg@wp.pl  (tu działa najlepiej). Projekt scratch prześlijcie jako załącznik np. praca.sb3

Komputer i handel.
Z komputerami w handlu mamy do czynienia na co dzień. czytniki kodów kreskowych, skanowanie i przelewy kartą płatniczą, obliczenie należności i reszty - to wszystko działanie komputerów. Jeszcze lepiej widać to podczas zakupów w internecie. Wybieramy towar z witryny, wiemy od razu czy jest dostępny czy nie dokonujemy płatności, możemy płacić przez inną firmę, jeżeli obawiamy się zapłacić nieznanemu dostawcy.

Jak odbywa się sprzedaż towaru w sklepie?
Następuje dostawa towaru. Gdy towar jest w magazynie pracownicy wprowadzają kody kreskowe do komputera oraz ceny i ilości towaru. System komputerowy przesyła informację o cenie towaru do kas i czytników. Kasy z czytnikami połączone są siecią z komputerem w magazynie. Przesyłana jest z nich informacja o ilości sprzedanego towaru. To wyraźnie widać w sklepie internetowym (ilość sprzedanych sztuk z ilości w magazynie).

Zasady handlu.
Najprostsza i na niej opiera się handel to: taniej kupić drożej sprzedać. Inaczej nie ma to sensu. Jeżeli mamy towar do sprzedaży musimy uwzględnić dodatkowe koszty: opakowanie, wynajęcie pomieszczenia, pensje pracowników, podatki, transport, wywóz śmieci itp. To co otrzymamy za towar, po odjęciu kosztów i ceny zakupu, jest naszym zyskiem.

Arkusz kalkulacyjny.
Arkusz kalkulacyjny to program komputerowy do wykonywania wielu obliczeń matematycznych. Pozwala zapisywać informacje w postaci danych, najczęściej liczbowych w tabeli. W tabelach tych mogą być wykonywane różne działania matematyczne.

Popracujemy on-line z arkuszem kalkulacyjnym. Za tydzień reklama :)
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat