23 IV Przekształcanie wzorów - równania z jedną niewiadomą.

Witam, dziś piszemy kartkówkę. Jest na napisanie czas do 24 IV do godziny 14.00.

Temat: Przekształcanie wzorów - równania z jedną niewiadomą.

Szkoda, że nie chcecie się pytać. Cóż, widocznie wszystko wiecie. Szóste klasy się bez przerwy dopytują.

Jak napisać?
1. Ma być starannie jeżeli ktoś pisze na kartce.  Jeżeli nie będę mógł jednoznacznie przeczytać, nie uznam. Jeżeli na komputerze - nie ma problemu.
2. Przesyłacie zdjęcie lub załącznik na sp3leg@wp.pl  (dla mnie najwygodniej).
3. Przez tydzień (po oddaniu pracy) czekam na wszelkie uwagi co do oceny. Później system może skasować maila.

Praca:
Są 3 zadania. Wszystkie z prac domowych. Przy okazji jest to sprawdzenie czy odrabiacie. Osoby, które zrobiły wcześniej, mogą skopiować (zrobić zdjęcie tego co już mają), inni i tak napiszą.
Zadanie 1.
To robiliśmy na ostatniej lekcji. Można korzystać z treści lekcji jako podpowiedzi. Ma być rozpisane w dwóch częściach; do iksa, i jako wartość "k". Skróty myślowe obniżają ocenę.

Zadanie 2.
Wyznaczamy iksa ze wzoru. Należy tak przekształcić, aby po drodze było widać skąd się biorą następne wyrażenia. Sam wynik nie będzie uznawany.

Zadanie 3.
To proste, z poniedziałkowej pracy domowej. Należy zrobić podobnie jak zadanie 2.

Uwaga praktyczna. Niech każdy robi sam. Nie przesyłajcie zdjęć jedni drugim, bo zdarzają się tak leniwe osoby, że nawet nie przepiszą, tylko wstawiają Wasze zdjęcia. Poza tym, szkoda oddawać własną pracę komuś, kto nic nie che robić.