Lekcja otwarta „Jesienny las i jego mieszkańcy”

26 października 2016 r.
26 października 2016 roku w świetlicy Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie odbyła się lekcja otwarta pt. „Jesienny las i jego mieszkańcy”. Do udziału zostali zaproszeni nauczyciele ze wszystkich szkół podstawowych uczący w klasach „0” oraz I – III.
Lekcję przeprowadziła Danuta Chowaniec.

Uczniowie zapoznali się nie tylko z wyglądem dzikich zwierząt zamieszkujących polskie lasy, ale także mogli usłyszeć nagrania wydawanych przez nie odgłosów i zgłębić wiedzę na temat przygotowania niektórych gatunków do zimowego snu.

Ciekawym elementem zajęć był innowacyjny sposób prezentacji artystycznej wizji jesiennego lasu. Przyroda wraz z jego wybranymi mieszkańcami została utrwalona przez uczniów za pomocą farb plakatowych na zasuszonych, naturalnych liściach klonu.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie lekcją. Ciekawe formy zabaw ruchowych oraz malowanie na liściach sprawiło, że uczniowie
z zapałem wykonywali poszczególne zadania.

Umieszczono: 27.10.2016 r., godz. 19.35