Spotkanie z Panem Markiem Dąbrowskim

09.09.2015 uczniowie klas I-III mieli okazję poznać Pana Marka Dąbrowskiego, twórcy "Legionowa w karykaturze", autora wierszy dla dzieci i wolontariusza.
Podczas spotkania Pan Marek odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, np. "Od kiedy Pan interesuje się karykaturą?". "Czy w Pana rodzinie są osoby uzdolnione artystycznie?", a nawet "Gdzie Pan mieszka?". Legionowski karykaturzysta chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci, nawet te najbardziej osobiste. Urzekł nas wszystkim swoim sposobem bycia, swoją otwartością, cierpliwością, a przede wszystkim - ogromnym sercem. Pan Marek, przy pomocy naszych uczniów, napisał dla nas specjalny wiersz:

"Wymyślony"
Raz piesek o imieniu Tygrys
Pomyślał - co oni mieszają?
Ktoś mnie z mej budy wygryzł
kałużę może moją zajął.
Ta szkoła, której ja pilnuję
I wędka, którą łowię ryby,
Są jak ta łódka, którą żegluję
W dziecięcych snach swoich na niby.

Pan Marek obiecał, że odwiedzi jeszcze naszą szkołę - i to nie jeden raz. Niebawem przyjdzie, aby w ramach akcji "Znani i lubiani ciągle zaczytani" (zajęcia świetlicowe prowadzone przez p. Iwonę Kraśniewską) poczytać uczniom naszej szkoły. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z człowiekiem, który daje z siebie wiele, nie oczekując niczego w zamian.

Umieszczono: 13.09.2015 r., godz. 23.39