Akcja „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

30 października 2015 r. w ramach akcji „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem „Zdrowie i bezpieczeństwo komunikacyjne w środowisku szkolnym i pozaszkolnym”.
          W trakcie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne w formie plakatu o tematyce „Lekki plecak” oraz „Aktywne przerwy”. Pierwszy plakat miał na celu zwrócenie uwagi dzieciom na to jak ważne jest przemyślane pakowanie plecaków. Nadmierna ilość książek noszonych niepotrzebnie w plecakach może prowadzić do wad postawy i schorzeń kręgosłupa. Tak samo ważne jak lekki plecak jest bezpieczne zachowanie się w czasie przerw między lekcjami. Po rozmowie dydaktycznej na temat bezpieczeństwa w czasie przerw, rozpoczęła się przysłowiowa burza mózgów. Dzieci wymieniały się swoimi uwagami oraz propozycjami na ciekawe i bezpieczne spędzanie czasu na przerwach.
Umieszczono: 02.11.2015 r., godz. 08.37