Przesiewowe badanie słuchu dla uczniów klas pierwszych

Szanowni Rodzice, przesiewowe badanie słuchu dla uczniów klas pierwszych odbędzie się 6 marca według poniższego harmonogramu:
10.00 - klasa 1b
10.45 - klasa 1c
11.50 - klasa 1a.

Celem programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie dziecka w środowisku szkolnym utrudniając mu prawidłowy rozwój i zdobywanie wiedzy. Audiometryczne badanie przesiewowe słuchu zostanie wykonane przez przeszkolone osoby w szkole w trakcie zajęć lekcyjnych.

Szczegóły dotyczące Programu znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.przesiewy-mazowsze.ifps.org.pl.

Rodzice wszystkich dzieci, u których zostaną wykonane badania przesiewowe słuchu otrzymają pisemną informację o wyniku. Jeżeli wynik badania będzie wskazywał na możliwość występowania zaburzenia słuchu, rodzice otrzymają wskazówki, dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości przeprowadzenia badań przesiewowych słuchu u Państwa dziecka. Badania są bezpłatne, ale ich wykonanie wymaga Państwa zgody!

Umieszczono: 02.03.2018 r., godz. 15.57