Zaproszenie dla Rodziców Uczniów klas 1 SP na spotkanie informacyjno - edukacyjne realizowane w ramach Programu Badań Przesiewowych Słuchu dla uczniów klas I SP

12 grudnia 2017r. godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy Rodziców Uczniów klas 1 SP na spotkanie informacyjno - edukacyjne realizowane w ramach Programu Badań Przesiewowych Słuchu dla uczniów klas I szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019  (sala nr 13). Spotkanie będzie trwało około 15 - 30 min  (w zależności od ew. pytań).

Celem spotkania jest podniesienie świadomości rodziców  na temat zasadności wykonywania badań przesiewowych słuchu.

Zagadnienia, które zostaną przedstawione:

1. Cele główne programu
2. Objawy wskazujące na możliwe problemy ze słuchem
3. Wpływ ubytku słuchu na rozwój dziecka
4. Sposoby leczenia i rehabilitacji zaburzeń słuchu
5. Profilaktyka zaburzeń słuchu
6. Badanie przesiewowe
7. Materiały dla rodziców

W trakcie spotkania przekazane zostaną rodzicom/opiekunom zgody na udział dziecka w badaniu oraz ulotki informacyjno – edukacyjne.  Badania słuchu są bezpłatne i bezbolesne dla dzieci.

Informacje o Programie dostępne są również na stronie https://przesiewy-mazowsze.ifps.org.pl
Umieszczono: 10.12.2017 r., godz. 01.06