Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w klasach I-III.
20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten jest nie tylko dobrą okazją do przypomnienia dzieciom ich praw, ale również pomaga uwrażliwić całe społeczeństwo na trudne sytuacje dzieci w różnych zakątkach świata. Często  są tam łamane ich prawa i nie każde dziecko może cieszyć się bezpiecznym, zdrowym i szczęśliwym dzieciństwem. W tym roku UNICEF szczególną uwagę kieruje na sytuację dzieci w Jemenie, gdzie od 5 lat oczy się wojna, a dzieci są jej największymi ofiarami.
Podczas lekcji online dzieci za pomocą prezentacji i gier interaktywnych przypomniały sobie jakie mają prawa, gdzie są spisane i od kiedy. Dodatkowo obejrzały filmiki "Wspólna podróż po Jemenie" oraz "Jemen: dzień z życia Muny", które przybliżyły uczniom obraz kraju, dotkniętego kryzysem humanitarnym. Dzieci wspólnie rozmyślały jak można pomóc swoim rówieśnikom z Jemenu.
Dodatkowe działania klas to m.in. - wykonanie swoich dowodów, ubranie na niebiesko, tworzenie plakatów, apelujących o pomoc dla dzieci ogarniętych wojną, a także przygotowanie rysunków, które ukazywały wizję uczniów na temat lepszego świata dla dzieci w Jemenie.
Umieszczono: 24.11.2020 r., godz. 20.16