Pasowanie na czytelnika 2021

Zgodnie z tradycją naszej szkolnej biblioteki....

Pasowanie na czytelnika 2021

Zgodnie z tradycją naszej szkolnej biblioteki w dniach 8, 9 i 14 grudnia uczniowie klas 1A, 1B i 1C zostali przyjęci do grona czytelników. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej biblioteki, na które najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności czekali z wielką niecierpliwością. Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Pod koniec spotkania nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonali wychowawcy i bibliotekarz. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zestaw „Pierwsze abecadło” z Instytutu Książki oraz dla chętnych pamiątkową zakładkę do książki. Pierwszoklasiści mieli za zadanie przekazać swoim rodzicom i opiekunom prośbę i zachętę do wspólnego czytania w domu. Wierzymy, że biblioteka szkolna będzie kojarzyła się im z miejscem radosnym i bezpiecznym, gdzie są mile widziani wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Naszym czytelnikom z klas pierwszych życzymy wiele przygód i rozwoju wyobraźni w magicznym świecie książek.

Umieszczono: 22.12.2021 r., godz. 09.15