“Ta książka jest o Tobie” – warsztaty z uczniami

24.09.2021 r. odbył się pierwszy etap warsztatów....

24.09.2021 r.  odbył się pierwszy etap warsztatów “Ta książka jest o Tobie” dla uczniów klasy 8a i 8d, który  został przeprowadzony przez Poczytalnie w Legionowie. Uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, również jak  postrzegają bibliotekę oraz czy chętnie czytają. Zagrali również w Dixit - gra polegała na skojarzeniach związanych z  biblioteką,  książkami oraz  emocjami dotyczących czytania. Prowadzący przedstawili dzieciom stronę chceczytaco.pl.

13.10.2021 r. rozpoczął się drugi etap warsztatów  „Ta książka jest o Tobie” w Poczytani w Legionowie.  Spotkanie rozpoczęło się randką z książką. Biblioteka zamieniła się w romantyczne miejsce: wygodne fotele, stoliki obsypane serduszkami, migoczące lampki i lampiony. Uczniowie mieli 3 minuty na poznanie książki. Następnie pracowali w grupach -  tworzyli banery, które zostaną rozwieszone w Legionowie. Na koniec stali się „recenzentami przestrzeni bibliotecznej”, korzystając z karteczek samoprzylepnych zapisywali hasła odnoszące się do wystroju biblioteki. Wykonując to zadanie, swobodnie poruszali po całej bibliotece i oceniali, punktowali, proponowali.  Uczniowie, którzy brali udział w tych spotkaniach, stali się współtwórcami projektu.

Umieszczono: 26.10.2021 r., godz. 23.40