Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Gratulujemy zwycięzcom!.
W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Stopień trudności testu ortograficznego był bardzo duży, jednak piszący poradzili sobie znakomicie. Prace konkursowe oceniła komisja w składzie: p. Marta Czapska-Karadżow, p. Joanna Wanda Michalak. Komisja wyłoniła osoby z każdego poziomu edukacyjnego , które zdobyły największą liczbę punktów. Są to:

klasa IV: Pola Dąbrowska

klasa V: Zofia Śliwińska

klasa VI: Kira Ostafiichuk

klasa VII: Kacper Jeznach

klasa VIII: Maciej Lewandowski

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!
Umieszczono: 01.06.2021 r., godz. 09.11