"Czyściochowa" higiena skóry i głowy Ic

Pierwszaki z Ic eksperymentują nad higieną.
Nie od dziś wiadomo, że pierwszaki z Ic należą do Akademii Czyściochowej i zdobywają cenną wiedzę z zakresu dbałości o higienę własnego ciała. Uczniowie uczestniczyli już w zajęciach na temat właściwej higieny jamy ustnej i nosa. Wiedzą też jak prawidłowo myć ręce oraz poprawnie korzystać z toalety. Tym razem przyszedł czas na poznanie zasad pielęgnowania całego ciała. Uczestnicy programu w ramach zajęć poświęconych higienie dowiedzieli się jak należy utrzymywać czystość swojej skóry - zwłaszcza tej znajdującej się na głowie oraz porastających ją włosów. By omawiane reguły nie były gołosłowne uczniowie wykonali doświadczenie z piórkiem, olejem, szamponem i suszarką, dzięki czemu sami zaobserwowali jak należy usuwać zanieczyszczenie z włosów, którym w tym przypadku było ptasie piórko. Prócz tego pierwszaki same zauważyły, że do odpowiednich części ciała należy używać stosownych kosmetyków, co również zostało poparte stosownych eksperymentem.

Umieszczono: 19.04.2021 r., godz. 20.13