Światowy Dzień Wody

W klasie 2b.
Woda jest bezcennym darem, bez którego niemożliwe jest życie.

Klasa 2b w zeszłym tygodniu włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca.

Uczniowie podczas lekcji poznały trzy stany skupienia wody, przypomniały sobie, jak woda krąży w przyrodzie oraz zdały sobie sprawę ze znaczenia wody w życiu ludzi i zwierząt. Dodatkowo dzieci wykonały w domu eksperyment, dzięki któremu dowiedziały się, że nie wszystko rozpuszcza się w wodzie. Uczniowie dzięki temu zorientowali się, że nie można zanieczyszczać wody - przecież to co do niej się dostaje, nie zawsze jest neutralizowane. Z przejęciem oglądali zdjęcia, na których zobaczyły plaże śmieci. Na zakończenie dzieci stworzyły swoje listy lub mapy myśli, dotyczące sposobów na oszczędzanie wody.

Umieszczono: 28.03.2021 r., godz. 14.49