Międzynarodowy Dzień Matematyki

W klasach 1-3.
12 marca cała szkoła brała udział w świętowaniu wyjątkowego dnia - Dnia Matematyki.
Udział dzieci w grach i zabawach matematycznych pokazała uczniom, że "królowa nauk" może być przyjemna i ciekawa.

Uczniowie klasy 1a świętowali Międzynarodowy Dzień Matematyki. Dzieci wykazały się umiejętnościami z kodowania. Układały również figury geometryczne wg zaproponowanego przez kolegów kodu. Natomiast po burzy mózgów dzieci miały możliwość zrelaksowania się podczas zabaw ruchowych.

Z kolei uczniowie 1c uczestniczyli w nietypowych zajęciach, podczas których sami stworzyli grę planszową oraz instrukcję do niej. Uczniowie nazwali swoją planszówkę "Kocią matmo-grą", gdyż motywem przewodnim w niej były psotne koty, które stąpając po polach obliczały wyniki działań matematycznych oraz porównywały liczby. Na domiar wszystkiego pola, po których stąpały kocio-uczniaki były figurami geometrycznymi, a sami gracze niezłymi rachmistrzami :)

Natomiast 2a Światowy Dzień Matematyki świętowała podczas wspólnych zawodów w Matematycznym DOMINO. Dzień pełen rywalizacji oraz uśmiechu.

Uczniowie 2b, w nawiązaniu do omawianej lektury "Karolcia", uczestniczyły w zajęciach pod hasłem "Gdzie Filomena ukryła błękitne koraliki?". Dzieci, pracując w parach, rozwiązywały logiczne zadania, dzięki którym mogły znaleźć ukryte koraliki. Następnie utrwalały tabliczkę mnożenia grając w "Muchy". Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami!

,,Dzień Matematyki" 2d rozpoczęła od rozszyfrowania tematu dnia. Następnie uczniowie miło spędzili czas przy grach i zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia i obliczenia zegarowe.

Tymczasem w klasie 3b były stacje z zadaniami dla poszczególnych grup oraz analiza dzieł sztuki w ujęciu matematycznym. Na koniec świętowania nawet sam Pitagoras odwiedził dzieci w ich sali :)

Dzień Matematyki w klasie 3c upłynął na liczeniu, ważeniu, mierzeniu, a także na rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez uczniów szczególnie "zakręconych" na punkcie tej królowej nauk.

Wszyscy uczniowie - zarówno z klas pierwszych, jak trzecich - wspaniale się spisali wykonując nietypowe zadania! Na koniec dnia mogli jednogłośnie stwierdzić, że matematyka wcale nie jest taka trudna :)

Umieszczono: 13.03.2021 r., godz. 16.23