Warsztaty kulinarne

Kulinarno-kulturowa podróż w 7a..
Nie możemy wyjeżdżać na wycieczki, tym bardziej zagraniczne, ale zdalnie świat nadal stoi przed nami otworem:)
Wie o tym klasa 7a, która 08.03.2021 r. wzięła udział w organizowanych warsztatach kulinarnych Fundacji AFS, specjalizującej się w wymianie międzynarodowej młodzieży. Celem warsztatów jest kulinarno-kulturowa podróż.  Spotkanie dla szkół podstawowych poprowadziła trener Anna Ciepielak. Uczniowie mieli możliwość:
  • poszerzania perspektyw – o nich samych i o otaczającym ich świecie
  • uczenia się doceniania różnic i wiary w to, że różnorodny świat jest silniejszy i jest ciekawszym miejscem do życia, kiedy nie jesteśmy tacy sami
  • komunikacji i współpracy międzykulturowej w sposób rozumny i zachowując odpowiednią wrażliwość
  • doceniania innych kultur i zachęcania innych, aby być otwartym na nowe pomysły, postawy i tradycje
  • zdobywania kluczowych umiejętności takich jak krytyczne myślenie czy umiejętność rozwiązywania konfliktów

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach. Dziękujemy za cenną lekcję! Szkolnym koordynatorem udziału w warsztatach była pani Joanna Wanda Michalak.
Umieszczono: 08.03.2021 r., godz. 20.26