Warsztaty międzykulturowe

Klasa VIIa wzięła udział w międzykulturowych warsztatach....
W 01.03.2021 r. uczniowie klasy VIIa mieli możliwość uczestnictwa w miedzykulturowych warsztatach prowadzonych przez AFS Poland. Jest to międzynarodowa organizacja dedykowana rozpowszechnianiu edukacji międzykulturowej. Warsztaty odbyły się w formie online i wzięło w nich udział kilka szkół jednocześnie.

Mając na uwadze, że edukacja międzykulturowa jest podstawą kształcenia w XXI wieku. fundamentem pod budowę sprawiedliwego i wolnego od uprzedzeń świata. Na warsztatach były podejmowanie działania na rzecz kształtowania społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie miały możliwość:

-poszerzenia perspektywy o samych sobie i otaczającym je świecie

-dostrzeżenia różnic w świecie oraz zdania sobie sprawy, że świat jest ciekawym miejscem, godnym poznania

Uczniowie klasy VIIa aktywnie brali udział w spotkaniu, odpowiadając na pytania prowadzącej. Warsztaty zostały zorganizowane przy pomocy nauczyciela - Joanny Michalak.
Umieszczono: 01.03.2021 r., godz. 18.31