Święto zakochanych w naszej szkole.
Walentynki czyli święto zakochanych to bardzo radosne wydarzenie, które obchodzą na całym świecie ludzie, darzący drugą osobę sympatią i uczuciem. Również w naszej szkole ten dzień został celebrowany przez najmłodszych uczniów.

Dzieci z klasy 1a brały udział w zabawach takich, jak: "Napisz mi coś miłego" czy "Serce do serca". Tańczyły również w rytm piosenki "Pszczółka Maja". Dodatkowo zgodnie z tradycją - rozdały sobie walentynki.

Uczniowie 1c spędzili go "zdrowo i sportowo" uczestnicząc w różnych konkurencjach i grach, które sprawiły im wiele radości i uśmiechu na twarzy. W miłosnym wyścigu butów dowiedzieli się, kto jako pierwszy się ożeni w przyszłości lub wyjdzie za mąż oraz jak będzie miała na imię ich druga połówka. Uczniowie pletli węzeł ze swoich dłoni, a potem go rozwiązywali. Strzelali strzałą Amora do ułożonego przez siebie serduszka. Nie zabrakło też słodkiego co nieco :)

Klasa 2a ten wyjątkowy dzień spędziła pod hasłem "przyjaźń".  Podczas lekcji uczniowie pisali za co lubią siebie na wzajem, otrzymali przygotowane przez kolegów kartki walentynkowe, a na lekcji  WF-u  zajęcia o tematyce walentynkowej realizowaliśmy w ramach akcji "Zdrowo i Sportowo".

Uczniowie klasy 2b rozpoczęli świętowanie już w piątek - wykonali walentynkowe wieńce dla rodziców. Natomiast w poniedziałek uczestniczyli w różnych wyzwaniach walentynkowych. Rozwiązali krzyżówkę, ćwiczyli w rytm kolorowych serduszek, wykonali mapę myśli, związaną z wyrazem "miłość", szukały pasujących połówek serc z odpowiednim wynikiem działania matematycznego oraz kończyli zdania o przyjaźni, bez której przecież nie ma miłości :) Na lekcji informatyki w programie Paint dzieci przygotowały swoje walentynki.

Klasa 3b oprócz rozdania sobie walentynek, bawili się w zabawy w duchu walentynek, a także wykonały sobie sesję zdjęciową na specjalnie udekorowanej ściance w sali.

Uczniowie 3c wysłuchała legendy o pochodzeniu Święta Zakochanych i poznała tradycje i zwyczaje walentynkowe z różnych zakątków świata. Dzieci wzięły udział w quizzie, układały puzzle i śpiewały piosenkę "Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki". Było wesoło i słodko.

Wszyscy uczniowie mieli możliwość wykonania sympatycznych zdjęć w fotobudce oraz na tle serduszek :) A wszystko to w imię miłości, przyjaźni i sympatii, która w tym dniu wszystkim towarzyszyła :)

Umieszczono: 15.02.2021 r., godz. 18.44