Wyjście 1c do Poczytalni

Ciekawa lekcja w bibliotece..
29 września uczniowie klasy 1c odwiedzili po raz pierwszy od czasu wprowadzenia reżimu sanitarnego Poczytalnię Miejską. Na uczniów czekała pani Monika Rejtner, która zapoznała ich ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz zasadami obowiązującymi w bibliotece. Pierwszoklasiści dowiedzieli się ile książek mogą wypożyczyć podczas wizyty oraz jak długo mogą one służyć im w ich domach. Poznali również sposoby założenia karty bibliotecznej, a także zaprezentowano im księgozbiór. Dzieci zwiedziły pomieszczenia oraz wędrowały między regałami wypełnionymi książkami nie tylko dla nich, ale także dla dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Praca pani bibliotekarki tak im się spodobała, że na koniec wizyty, wielu spośród uczniów stwierdziło, że chciałoby w przyszłości również zostać bibliotekarzem.

Umieszczono: 01.10.2020 r., godz. 07.34