Sztuka Aborygenów

Prace uczniów klasy 2a.
Sztuka aborygeńska należy do jednej z najstarszych praktykowanych form sztuki. Jest ona ściśle związana z religijnymi obrzędami i ceremoniami tego ludu. Kolory w sztuce aborygeńskiej to kolory natury: czerwień, brąz, kolor żółty i biały. Aborygeni wykorzystywali naturalne, dostępne w ich otoczeniu materiały: korę drzew, liście, kamienie, skalne ściany, malowali również na piasku oraz swoim ciele. Sztuka Aborygenów opiera się na symbolach, odnosi się do mitycznych opowieści (tzw. Dreamtime), natury, otaczającego świata roslin i zwierząt. Tło aborygeńskich dzieł nigdy nie jest puste, składa się z kropek, linii i kresek tworząc abstrakcję.
A takie prace wykonali uczniowie klasy 2a pod wpływem sztuki aborygeńskiej na temat: zwierzęta Australii.

Umieszczono: 22.06.2020 r., godz. 09.23