Spotkanie z Rafałem Witkiem

28 stycznia 2020 r. uczniowie klas 1d i 2c odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie. Wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci – panem Rafałem Witkiem..

Rafał Witek  jest autorem ponad trzydziestu książek dla dzieci, m. in.: „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Maja na tropie jaja”, „Klub latających ciotek”, „Pierwszaki z kosmosu”, seria Bzik & Makówka. Pisarz jest laureatem wielu nagród, zdobył
Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, jest laureatem konkursu im. Astrid Lindgren. Jego powieść Chłopiec z Lampedusy była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobyła wyróżnienie w III konkursie Książka Przyjazna Dziecku i nagrodę główną w Konkursie Literackim im .Leopolda Staffa.

Pan Rafał w bardzo zabawny sposób przywitał dzieci, urozmaicając ten moment wesołym wierszykiem recytowanym za pomocą śmiesznych gestów. To z pewnością rozbudziło chęć do dalszej zabawy. Autor przygotował mnóstwo ciekawych zagadek i zadań specjalnych z udziałem wybranych z publiczności dzieci.

Na zakończenie spotkania nadszedł czas zadawania pytań pisarzowi. I dzięki temu wszyscy mieli możliwość usłyszeć odpowiedzi na pytania: czy pisanie książek jest trudne?, skąd brać pomysły do tworzenia?, czy pan Rafał ma własne zwierzaki w domu?, a
także ile książek pisze w ciągu jednego roku.

Spotkania autorskie w bibliotece, to dobry moment, by przekonać się jak wiele radości może przynieść czytanie. Za każdym razem jest to ciekawa przygoda w świecie zamkniętym w książkach, do którego drzwi uchyla zaproszony przez bibliotekę pisarz!

Umieszczono: 03.02.2020 r., godz. 21.00