Dzień Misia 2019

Wszystkiego najlepszego Misiu!.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W naszej szkole, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.
Tego dnia każde dziecko przynosi do szkoły swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów. Następnie rozstrzygnięty został konkurs pt. „Największy Miś" oraz "Najmniejszy Miś'. Dzieci mogły zmagać się z licznymi kolorowankami, łamigłówkami i puzzlami.
 Do komisji wpłynęło wiele pluszaków co oznacza, że konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromna radość.

Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość prezentacja misiów  w oknach oraz na tablicy.
Ostatnim przystankiem było małe słodkie co-nie-co. Przysmak misiów.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Umieszczono: 28.11.2019 r., godz. 14.17