ZIELONA SZKOŁA

W dniach 22-24 maja 2019 r. uczniowie z klasy 4b, 4d i 5a pod opieką nauczycieli: E. Pałka, E. Witecka, J. Michalak, A. Jaworska uczestniczyli w Zielonej szkole, w miejscowości Lidzbark na Mazurach w Ośrodku Pod Lipami..
Zielona szkoła klas 4b, 4d i 5a
W dniach 22-24 maja 2019 r. uczniowie z  klasy 4b, 4d i 5a pod opieką nauczycieli: E. Pałka, E. Witecka,  J. Michalak, A. Jaworska  uczestniczyli w Zielonej szkole, w miejscowości Lidzbark na Mazurach w Ośrodku Pod Lipami.
„Zielona szkoła”, czyli przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka. Aktywny Uczeń to program pełen różnorodnych atrakcji. Obejmował pakiet zajęć integracyjnych, które pomagają uczniom rozwijać umiejętności indywidualne, ale też pokazują, jak ważna jest praca zespołowa. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanego personelu mogli rozwinąć aktywność fizyczną oraz poznać nowe dyscypliny sportowe. Wszystko to w nowoczesnym Ośrodku usytuowanym w centralnej części Welskiego Parku Krajobrazowego utworzonego w celu ochrony walorów przyrodniczych, historycznych oraz kulturowych regionu oraz  ochrony doliny rzeki Wel.
Dodatkową atrakcją dla uczestników był udział w grze terenowej przygotowanej przez pracowników Muzeum Przyrody w Jeleniu. Nasi uczniowie pokonali trasę na dystansie 10 km odkrywając i poznając walory przyrodnicze Welskiego Parku Krajobrazowego. Doskonale poradzili sobie w odnajdowaniu i udzielaniu odpowiedzi na przygotowane pytania oraz poruszaniu się z mapą w terenie.
W drodze powrotnej  utrwalili wiedzę historyczną - zwiedzanie Modlina.
Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany wyjazd.
Umieszczono: 28.05.2019 r., godz. 07.21